Warsztaty „CEL-ROZWÓJ”

W poniedziałek 5 listopada odbyły się warsztaty pt. „CEL-ROZWÓJ”. Dotyczyły one:

· koncentracji i motywacji do nauki,
· zarządzania czasem,
· wyznaczania i osiągania celów,
· asertywności,
· radzenia sobie ze stresem i tremą.

Poprowadził je Pan Paweł Szymański – Instruktor Akademii Młodzieżowej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Uczniowie dowiedzieli się czym stres oraz trema i jak można sobie
z nią poradzić podczas wystąpień publicznych. Ponadto mieli okazję zastanowić się jak wyznaczać cele w życiu i kim chcieliby zostać w przyszłości. Po co jest asertywność, a także jak odmówić drugiemu człowiekowi, kiedy nie chcemy czegoś zrobić. Dodatkowo uczniowie brali udział w ciekawych eksperymentach, by lepiej zapamiętać przekazywaną wiedzę. Ciekawostką były okulary, które po założeniu symulowały widzenie człowieka po alkoholu, narkotykach oraz dopalaczach.
Uczniowie chętnie angażowali się w wykonywanie określonych zadań i forma warsztatowa mobilizowała ich do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Iweta Czerwonka