DZIEŃ ZIEMI

Dnia 23.04.2024 r. odbył się w naszej szkole apel związany z obchodami Dnia Ziemi. Tym razem przygotowali go najmłodsi spośród braci szkolnej wraz z wychowawczyniami.

Młodszy oddział przedszkolny zaprezentował niełatwą sztukę prawidłowego segregowania śmieci. Grupa Motylków, czyli starsi przedszkolacy, zorganizowali pomysłowy pokaz mody ekologicznej. Czuli się w tych rolach niezwykle profesjonalnie! Klasa pierwsza zaś skupiła się na ochronie przyrody. Uczniowie  w krótkiej inscenizacji przypomnieli kilkanaście gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Spotkaniu wszystkich klas towarzyszyła miła atmosfera. Okazało się, że poważne rozważania na tematy ekologiczne, przyrodnicze można podać w sposób nieco lżejszy, przystępny nawet dla najmłodszych. Trafnie dobrane utwory muzyczne  dodały uroku całemu widowisku.