ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie.

W naszej szkole, w ramach przeprowadzonej akcji KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU, uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych osobom dotkniętym spektrum autyzmu.

Zaproponowane aktywności tj. prelekcja, warsztaty sensoryczne, Cichy Dzień- bez dzwonków, dały możliwość zetknięcia się z trudnościami, jakich doświadczają na co dzień osoby z autyzmem. W ten sposób uczniowie naszej szkoły zdobywali wiedzę na ten temat, a także dostrzegali specyficzne potrzeby i uczyli się wspierać swoich rówieśników w środowisku szkolnym.

Rozbudzanie empatii jest bardzo ważne, ponieważ sprzyja integracji i budowaniu prawidłowych relacji. Musimy wiedzieć, że osoby z autyzmem też chcą mieć przyjaciół, tak jak my.